WYCIECZKA DO DREZNA

Nasz dzień w Dreźnie

Dnia 18.12.2012r. uczniowie naszej szkoły pojechali na jednodniową  wycieczkę do Drezna. Wyjechaliśmy o godzinie 5;00 i już około godziny 10:00 dotarliśmy do celu. Renesansowo-barokowe miasto przywitało nas lekkimi opadami deszczu,  niezbyt ładna pogoda nie przesłoniła nam piękna zabytków. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia Katedry Świętej Trójcy, następnie udaliśmy się wzdłuż rzeki Łaby w stronę Muzeum Higieny. Stamtąd przeszliśmy w kierunku Zwingera, czyli  późnobarokowego gmachu, w którym znajduje się jeden z największych zbiorów porcelany w Europie oraz Galeria Dawnych Mistrzów (zaraz po Luwrze najważniejsza galeria obrazów w której znajdują się m.in. dzieła takich artystów jak Raffaela, Rembrandta, Tycjana czy Rubensa). Po obejrzeniu niezwykle interesującej wystawy udaliśmy się do protestanckiego Kościoła Maryi Panny, który został doszczętnie zniszczony podczas II wojny światowej i dopiero w latach 50-tych ubiegłego wieku odbudowany. Ostatnim punktem naszej wycieczki był jeden z najstarszych jarmarków Bożonarodzeniowych  w Europie. Gdy skończył się czas na zakupowe szaleństwo, byliśmy zmuszeni do pożegnania się z tym urokliwym miastem. Z utęsknieniem patrzyliśmy za oddalającymi się za szybami autobusu ostatnimi zabudowaniami Drezna. Szczęśliwy powrót do Czernicy przypadł na godzinę 24:00. Zmęczeni, pełni dobrych wrażeń rozeszliśmy się do domów.

Wrażenia z tej wycieczki na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a zdobytą wiedzę i barwne wspomnienia będą nam towarzyszyły jeszcze przez długi czas.

Natalia Ziółkowska