I GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

9 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Każda szkoła mogła wytypować pięcioosobową drużynę.

W konkursie wzięły udział: Publiczne Gimnazjum nr2 z Kamieńca Wrocławskiego, Publiczne Gimnazjum nr3 z Chrząstawy Wielkiej.

Nasze gimnazjum reprezentowało pięcioro uczniów: Oliwia Radlak, Ewa Malitowska, Natalia Jurczak, Natalia Ziółkowska oraz Wojciech Bagiński.

Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor Katarzynę Bieszczad oraz wytłumaczeniu zasad konkursowicze przystąpili do I etapu zmagań: pisemnego testu wiedzy. Pytania dotyczyły geografii, historii, literatury, sportu, zwyczajów i tradycji świątecznych. Zakres materiału był więc bardzo szeroki.

Po części pisemnej komisja sprawdziła testy i wyłoniła pięć osób, które zakwalifikowały się do części drugiej konkursu .

W przerwie czekał na uczniów słodki poczęstunek ufundowany przez panią Dyrektor.

Do II etapu - części ustnej - przeszły trzy uczennice z naszej szkoły: Natalia Ziółkowska, Natalia Jurczak i Oliwia Radlak oraz dwóch uczniów z Kamieńca Wrocławskiego: Adrian Kiełbowicz i Hubert Stęszewski.  W tej części uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Rywalizacja toczyła się do ostatniej chwili. Ostatecznie I miejsce zajęła Natalia Jurczak, II miejsce Hubert Stęszewski, a III miejsce Natalia Ziółkowska. Szkoła ufundowała bardzo ciekawe i przydatne nagrody - nośniki USB .

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek za udział w konkursie.

Mamy nadzieję, że konkurs się podobał i będzie kontynuowany w latach następnych.

ZDJĘCIA W GALERII - ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA