Nawigacja

WPŁYW CZYTELNICTWA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY WIECZORNICA LISTOPADOWA - 14.11.2013 R. "MOGIŁĘ PRADZIADA OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" - WAKACJE 2013 PRELEKCJA POLICJANTA SZKOLNE RZĄDY WYCIECZKA DO DREZNA KODEKS PRZECIWKO PRZEMOCY WIZYTA W TELEWIZJI CO SIĘ DZIAŁO W NASZEJ SZKOLE W I SEMESTRZE 2012/2013 WYCIECZKA DO POLICYJNEJ IZBY DZIECKA WIECZORNICA LISTOPADOWA SMRODEK DYDAKTYCZNY SAMORZĄD UCZNIOWSKI GŁOS UCZNIÓW TYDZIEŃ BEZ PRZEMOCY DOPALACZE ZNĘCANIE SIĘ: CO SZKOŁY I RODZICE MOGĄ ZROBIĆ? „STARAJMY SIĘ BO WARTO” czyli rzecz o kulturze języka I GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

o szkole

SMRODEK DYDAKTYCZNY

3 LISTOPADA 2010  

Dużo się ostatnio mówi o tzw.”dopalaczach”, o tym, że są szkodliwe. Czasem już jesteśmy znudzeni tym tematem a doniesienia o zamykanych sklepach nikogo raczej nie przekonają. Tak naprawdę niewiele dotąd wiedziałam o „artykułach kolekcjonerskich”. Niedawno usłyszałam jak na ten temat mówił chemik, lekarz psychiatra i przeraziło mnie to.

   Przede wszystkim nikt do końca nie wie co w nich jest-więc nigdy nie wiem, czy nie jestem na któryś składnik uczulona. Nie wiem też, jak zareaguje mój organizm. Są tacy, którzy mówią, że to tylko składniki naturalne, zioła, więc wszystko będzie „cacy”. Chłopiec, któremu dwa razy przeszczepiano wątrobę też zjadł „składniki naturalne” i nie wiadomo, czy przeżyje.

   Jak mówiono, mogę być: ”czerwony jak burak, gorący jak piec, ślepy jak kret, suchy jak pieprz, wściekły jak tygrys w klatce”. Ale to jeszcze nic-przez nagły skok ciśnienia mogę dostać zawału lub krwotoku do mózgu. To jak-„kolekcjonujemy”?

   Myślimy, że pomogą nam lekarze. Bzdura. Nie znając składu, nie wiedzą,  jak nas odtruć, nie wiedzą, jak leczyć. A w całej Polsce nie ma żadnego laboratorium, które mogłoby ustalić ten skład.

   Co jeszcze? Mogę mieć halucynacje. Ktoś powie, że to może być interesujące. Na pewno nie wtedy, gdy  np. wydaje mi się, że zamiast ręki mam wstrętnego węża. Co robię? Ucinam rękę aby się go pozbyć. Tak się zdarzyło. A co się wydawało młodemu chłopakowi, który zgwałcił i zabił własną matkę?

   To wszystko dzieje się tuż po zażyciu. Ale bywa też tak, że po jakimś czasie dostaję nagle drgawek, mam padaczkę. Albo robię się „psychiczna” i schizofrenia jest najłagodniejszą rzeczą, która mi się przytrafia.

   I jeszcze coś specjalnego dla wiecznie odchudzających się dziewczyn. Musimy uważać na tzw. Suplementy diety i różne mieszanki zbijające wagę. Może się okazać, że łykamy kapsułkę zawierającą tasiemca. Tak- TASIEMCA. Co dalej?  Zapytajcie panią  od biologii.             

BOŻENA DEREŃ - ROZDZIAŁOWSKA               


         

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Czernicy
  ul. św. Brata Alberta A. Chmielowskiego 9
  55-003 Czernica
  NIP 896-135-77-18
  REGON 932047336
 • 71 318-06-07

  SEKRETARIAT GIMNAZJUM
  czynny od poniedziałku do piątku
  godz. 7.15 do 15.15

  GODZINY PRZYJĘĆ DYREKTORA
  wtorek 9.00 - 14.00

Galeria zdjęć