Zasady używania telefonów komórkowych

ZASADY UŻYWANIA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH
W PUBLICZNYM GIMNAZJUM  NR 1 W CZERNICY

1.     Uczniowie nie mogą używać w szkole telefonicznych aparatów komórkowych.

2.  Kontakt  rodzica  z  uczniem  lub  ze  szkołą  odbywa  się  poprzez  telefon stacjonarny szkolny o numerze (71) 3180607.

3.     Numer  telefonu  szkolnego  jest  uwidoczniony  na  tablicy  ogłoszeń  w  holu szkoły oraz na stronie internetowej.

4.       Szkoła  będzie  gromadzić  informacje  o  numerach  telefonów  do  rodziców (domowych  lub  do  miejsca  pracy).

5.   W  wyjątkowych  sytuacjach  uczeń  może  wnieść  na  teren  szkoły  aparat telefoniczny komórkowy za zgodą dyrektora pozostawia go na czas zajęć lekcyjnych w sekretariacie gimnazjum.

6.    Ze  względu  na  potrzebę  zapewnienia  bezpieczeństwa  uczniom  w  szkole oraz podczas pobytu z uczniami poza szkołą, a także z uwagi na optymalną organizację zajęć szkolnych, nauczyciele mogą posiadać włączone telefony komórkowe pod warunkiem używania ich w wyjątkowych okolicznościach związanych z organizacją zajęć szkolnych.

7.     Używanie  telefonów  komórkowych  przez  uczniów  podczas  wyjazdów  poza szkołę, w tym w czasie wycieczek, może  się  odbywać  pod  warunkiem, że nie przeszkodzi to w realizacji celów wycieczki oraz nie będzie przeszkadzać innym uczestnikom takich imprez, np. w czasie  ciszy  nocnej podczas  noclegów.

8.       W  przypadku  złamania  w/w  zasad - telefon  zostaje  oddany  do  depozytu u dyrektora szkoły. Odbioru  telefonu  dokonuje  rodzic.

Niniejsze zasady podyktowane są troską o zdrowie uczniów oraz  o  prawidłowy  przebieg  procesu  nauczania i  wychowania  w  szkole.